Blogerzy dyskutują o polityce

Blog > Komentarze do wpisu

Jerzy Zelnik - aktor zaPISowany

O tym, że Jerzy Zelnik jest zaangażowany w popierania PiSu wiadomo już od dawna. Nie ma w tym nic dziwnego - jak każdy ma prawo do swoich sympatii politycznych. Ostatnio jednak, po głośnej już prowokacji dziennikarskiej poznaliśmy go z takiej strony, która po prostu budzi obrzydzenie. Nawet trudno to skomentować, choć chyba jednak nie można przemilczeć. Moim zdaniem od tej pory Jerzy Zelnik nie będzie się już kojarzyć z "Faraonem" (świetnie zagrana rola), a jedynie z tym jak ze względów politycznie próbuje wykańczać innych aktorów.

Świetnie opisał to w swojej notce Woland:

Jerzy Zelnik (twarz PiS) pokazał gębę Judasza, stalinowca, makkartysty- do wyboru! 

A tu pełen zapis rozmów pokazujący, że późniejsze tłumaczenia Zelnika są po prostu kłamstwem:

Audycje RockRadiosobota, 17 października 2015, marzatela
Tagi: Zelnik PISPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: , 78.10.93.*
2015/10/17 23:54:46
PO-wskie bzdury!
-
2015/10/18 00:04:04
@Gość
A w którym momencie ma to jakikolwiek związek z PO? Czy to jakaś obsesja?
I co jest bzdurą? Tak trudno sobie wyobrazić, że są ludzie, dla których to, co zrobił Zelnik jest po prostu ohydne?
-
2015/10/18 00:13:55
Przepraszam, ale co właściwie ma na celu ta akcja?
Zelnik, jak wiadomo, jest pisowcem, myśli jak pisowiec, postępuje jak pisowiec.
Skąd ten szok?
Potępiać podstarzałego aktora za to, że jest sobą? Że myśli jak szeregowy członek PZPR, tfu, PiS?
-
2015/10/18 09:56:16
@Moskwasadowa
Chociażby po to, aby zapamiętać jakim jest człowiekiem i do jakich świństw jest zdolny. Mimo wszystko mam nadzieję, że nie wszyscy PiSowcy są tacy.
-
2015/10/18 10:05:01
To, że Zelnik zachował się jak wierny członek " PZPR" to jedno, ale zastanawiam się gdzie jest granica prowokacji? Wiadomo, że Wojewódzki z kolei popierał PO.

Uszanowałabym może jego prowokacje, gdybym miała świadomość, że jest bezstronny politycznie.
-
2015/10/18 11:05:03
@Centrumperspektywa
Kwestia granic etycznych prowokacji dziennikarskich to osobna sprawa, choć z pewnością bardzo ważna. Dziennikarze też mają swoje sympatie polityczne i raczej nie oczekiwałabym, żeby prowokowali "swoich".
Niezależnie od tego dowiedzieliśmy się czegoś o Zelniku i nie jest to wiedza przyjemna.
-
Gość: Eva70, *.elartnet.pl
2015/10/18 13:34:55
@Marzatela
Szkoda czasu na rozmowę z ludźmi, którzy nawet nie rozumieją (albo udają, że nie rozumieją), co jest kompromitującego i niemoralnego w tym, że znany aktor (nawet jeśli jest gorącym zwolennikiem PiS) uważa za właściwe i możliwe stosowanie takich zapisów na ludzi i wykorzystywanie ich kolegów do sporządzania list proskrypcyjnych przez KANCELARIĘ GŁOWY NASZEGO PAŃSTWA!
Pozdrawiam.
-
2015/10/18 16:09:30
@Eva
A jednak chyba trzeba przypominać, że są zasady, którymi trzeba się kierować niezależnie od poglądów politycznych. Nie możemy sobie pozwolić na narzucanie takiego trybu postępowania jako normy. Pamiętasz efekty działania np. Zespołu Smoleńskiego? Prawa fizyki się nie liczą, ważna jest wiara w zamach - jak wiele osób się temu poddało?
-
2015/10/18 17:01:02
witaj Marzatelko - ech zachował się ZELNIK JAK OSTATNI DRAŃ , JAK POŻAŁOWANIA GODNY MAŁY CZŁOWIECZEK ...
raz , że doniósł na kolegów, dwa, że nie wrzasnął jak o czarnej liście usłyszał, trzy że ani grama solidarności zawodowej ... a może i zawiść wylazła.
-------------------
wiesz wśród architektów jak pewnie i wśród aktorów też jest pewnego rodzaju rywalizacja zawodowa. Znamy się w środowisku, co o niektórych myślę prywatnie , to myślę, ale dla siebie Gdybym taki telefon dostała to bym pogoniła dzwoniących grzecznie albo i niegrzecznie w zależności kto by dzwonił. Solidarność zawodowa istnieje, krytykuje się w oczy ale takie coś jak Zelnik to niestety dno i nie ma żadnego tłumaczenia. Nie zaprotestował, wdał się w taką rozmowę i co tu usprawiedliwiać. Żałosny facet i tyle. Jak to ktoś świetnie powiedział - dosięgła go cemsta faraona, odebrało mu rozum i godność.
-
2015/10/18 19:09:14
@Malina
No właśnie, wykorzystał okazję, aby dokopać kolegom? Może liczy na to, że załapie się na te hollywoodzkie filmy, które zamierza kręcić Kaczyński?
-
2015/10/18 22:25:35
@Centrumperspektywa,
Nigdy nie lubiłem programów radiowych opartych na telefonicznej prowokacji, czy też choćby wpuszczaniu w maliny, ośmieszaniu, nawet w neutralnych tematach. W całej historii mojego bloga ani razu nie oparłem się na wywiadach Wojewódzkiego, jeden artykuł poświęciłem na napiętnowanie jego pamiętnej audycji, po której razem z Figurskim mieli problemy (o Ukrainkach). Po prostu nie cierpię tego typu dziennikarstwa. Jednak to, co zrobił Zelnik, dało mi jak obuchem w łeb. Najpierw nie dowierzałem, zacząłem analizować źródła i ich wiarygodność, zanim napisałem notkę. Przez zupełny przypadek Wojewódzki odkrył prawdziwą bestię i najprawdopodobniej unieszkodliwił ją.
Pamiętasz film "Taksówkarz" z Robertem de Niro i Jodie Foster? Główny bohater był człowiekiem po pierwsze zagubionym, po drugie wątpliwej moralności. Był nawet o krok od dokonania zbrodni i zabicia przypadkowego człowieka. Był o krok od zostania psychopatycznym mordercą. Szczęśliwym dla niego zbiegiem okoliczności, wybrał drogę "samotnego mściciela" i zlikwidował bezwzględny gang zajmujący się między innymi stręczeniem dzieci. Ani przez moment gangsterzy nie byli lepsi przez to, że zlikwidował ich taki, a nie inny człowiek.
Tak samo Zelnik nie jest ani przez moment lepszy przez to, że zdemaskował go Wojewódzki. Zwróć uwagę, że Zelnik po przemyśleniu sprawy sam oddzwaniał z donosem. Jego nie usprawiedliwia nic, nawet szok, działanie na gorąco- czasem się to może zdarzyć. A on z pełną premedytacją, anonimowo chciał zniszczyć karierę kolegów za to jedynie, że mają inne poglądy polityczne. Tu nawet nie chodziło o jakąś aktywną politykę, lecz o zwykłe sympatie polityczne. Do jasnej cholery, jak można w takiej sytuacji próbować wprowadzać w życie mechanizm iluzji i zaprzeczeń, próbując obwiniać Wojewódzkiego? Zastanów się, gdzie się zakończyła ingerencja Wojewódzkiego, a gdzie zaczęła własna inicjatywa Zelnika i jak daleko ona zaszła.
Abstrachując- Nie pamiętam, czy Wojewódzki nie popierał Kukiza. W wyborach prezydenckich na pewno go poparł, a teraz nie jestem przekonany- nie znalazłem w sieci żadnego odwołania poparcia.