Blogerzy dyskutują o polityce

Blog > Komentarze do wpisu

Spodziewane efekty 500+

Wklejam komentarz Krzysztofa z Gdańska (z własnego bloga zresztą) bo aż za dobrze pokazuje, co się powszechnie stanie za niedługo. Trzeba jasno powiedzieć, że kupowanie głosów za pożyczoną kasę to draństwo i sabotaż. I głupota, bo obdarowani szybko dochodzą do wniosku, że dostali za mało.

                                                       Starszy

"Dzień dobry
Spotkałem się ostatnio z ciekawym zdarzeniem.
Wynajmuję dom i lokatorzy płacą mi czynsz (oczywiście wszystko legalnie zgłoszone w Urzędzie Skarbowym ;) ).
Część rodzin lokatorskich jest dość "menelska" - przepijają wszystko co im wpadnie w ręce, zawsze trzeba iść po czynsz w dniu wypłaty, bo potem nic nie będzie...
Ostatnio WSZYSTKIE "MENELSKIE" rodziny, niezależnie od siebie, złożyły prośbę aby przełożyć zapłatę czynszu na kwiecień, motywując to ciężką sytuacją materialną. Nie wiedziałem co to za kataklizm, ale sąsiedzi wytłumaczyli mi, że w/w rodziny postanowiły "zdyskontować" należny "pińcet+" i piją na potęgę od kilku dni, więc zabrakło na czynsz. Według wykrzykiwanych na korytarzu informacji zamierzają rozliczyć zaległości czynszowe jak "pińcet+" do nich wpłynie.

Samo życie "

czwartek, 18 lutego 2016, starszy58
Tagi: PISPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/02/18 13:01:49
To jeszcze nic, bo prawdziwy syf się zacznie, gdy ludzie zaczną kalkulować, że do pracy im się nie opłaca iść, bo jeszcze im "500+" odbiorą. No bo po co iść do pracy za 1800 mając dwoje dzieci, skoro państwo da 1000, więc to tak, jakby iść do pracy za 800, a przecież tyle się zarobi w tydzień na czarno i są 3 tygodnie wolnego. I taki spryciarz jeden z drugim nie bierze pod uwagę, że za 10 lat w pracy byłby po kilku awansach i podwyżkach i miałby nie 1800, a 3000. Wtedy PiS już dawno rządzić nie będzie, lecz PiSowskie komuchy zaczną narzekać na rosnące dysproporcje między bogatymi a najbiedniejszymi. Ciekawe dlaczego?
To nie jest zmyślanie, ani gdybanie. Mieszkam w Irlandii i tak tu jest z zasiłkami socjalnymi. Jeśli ktoś podejmuje pracę, jakąkolwiek pracę, zasiłek socjalny jest odbierany. W wypadku zasiłku dla bezrobotnych sytuacja jest trochę inna- jest dozwolony limit dodatkowego dochodu i dopiero po jego przekroczeniu traci się zasiłek. W każdym razie to wystarcza, by co bardziej cwaniakowate lesery kalkulowały, czy im się opłaca pracować, czy też nie.
-
Gość: Krzysztof z Gdańska, *.sitapolska.com.pl
2016/02/18 13:13:23
Dzień dobry
Ojciec jednej "menelskiej" rodziny, o której wspominałem w tekście, właśnie rzucił pracę. Był to zresztą główny argument (jestem bez pracy) aby przełożyć termin zapłaty czynszu.
Podobno (sąsiedzi mówili) wyliczył, że jako bezrobotny bez dochodu załapie się z rodziną na 2x"pińcet+" za dwójkę dzieci.

Ale nie chciałem o tym pisać, bo nikt by mi nie uwierzył ;)

Pozdrawiam
-
2016/02/18 13:52:04
To ja Ci wierzę, bo tak robią cwaniaczki w Irlandii i jest to nagminne. Właśnie przez to, że zasiłek socjalny automatycznie traci się w wypadku jakiegokolwiek dochodu. Na zasiłku dla bezrobotnych (czyli poszukujących pracy) można jeszcze kalkulować: "opłaca się- nie opłaca się", ale zasiłek socjalny nie uznaje żadnego dochodu ze stosunku pracy.
-
2016/02/18 16:01:07
Ale dzietność ma szanse wzrosnąć - skoro każda kolejna ciąża to kolejne 500zł....
-
2016/02/18 18:41:36
@marzatela
Jeden szpenio od Kukiza wyliczył, że zgodnie z założeniami programu jeden dodatkowy obywatel kosztował będzie 800 tysiów. Tak sobie pomyślałem, że gdyby tak zaproponować kobitkom osiemdziesiąt tysięcy na rękę, to drugie Chiny byśmy mieli tutaj.
-
2016/02/18 22:51:00
"Pinćset" jest solą w oku dla jedynie jedynych sprawiedliwych i tak dłużej nie może być. ;) Jestem też (jak większość tu zatroskanych do łez) za likwidacją jakiegokolwiek rozdawnictwa publicznych (czyli też moich) pieniędzy.
No to po kolei (ale tylko tak z brzegu, bo nie chciało mi się dłużej niż 3 minuty grzebać w sieci):
-"Spółki Skarbu Państwa za rządów poprzedniej koalicji wydały na reklamę prawie 360 milionów złotych. ....Na media prywatne przypadło 311 milionów złotych, a na publiczne 45 milionów złotych. Poza tym na billboardy, przesyłki pocztowe, ulotki, przyczepy reklamowe i reklamę w środkach komunikacji wydano 74 miliony złotych." (Gazeta Prawna).
- Poprzedni rząd wydał 130 mln zł na paliwo do swoich limuzyn. Miliony litrów paliwa do służbowych samochodów, które będą wozić ich po kraju. Paliwa wystarczy, aby dotrzeć na Marsa i jeszcze zawrócić!" (SE)
- "ZUS dostanie 121 mln zł na podwyżki dla swoich pracowników". (Biznes Onet)
- "Rozdawnictwo w NBP. Na pół etatu zarabia się tyle co poseł" (Gazeta Finansowa)
- "KAŻDY OBÓZ RZĄDZĄCY TRAKTOWAŁ MEDIA PUBLICZNE JAK ŁUP" (Krytyka Polityczna)
- "za publiczne pieniądze sędziowie kupowali "Bravo Sport" i świerszczyki" (Polsat News)
Można by tak długo. Tylko po co? Przecież te pieniądze nie są marnowane, bo otrzymują je swojaki. A im się należy jak ch... . Może chociaż raz o tym? Może chociaż raz ktoś policzyłby ile zyskają menele po jednej stronie, a ile złodzieje po drugiej. Może ktoś udowodni, że po jednej i po drugiej stronie jest to 100/100%, a może są to tylko wyjątki? Ktoś spróbuje, czy będziemy tak dalej obrzucać się "miłością bliźniego", ze zgodą na wydawanie społecznych miliardów, aby tę "miłość" coraz bardziej "ubogacać" i wcielać w życie przez jedyną instytucję, która ma wielkie doświadczenie w tej dziedzinie? Tylko jakoś efektów brak. ;)
-
2016/02/19 08:08:37
@jurek
W tej chwili da się bez kłopotów sprywatyzować 3/4 spółek skarbu państwa. Idziesz na to?